Главная | Новости | Новости, комментарии | Электоральная ситуация в Киеве за месяц до досрочных выборов городской власти...

Электоральная ситуация в Киеве за месяц до досрочных выборов городской власти

PDF Печать E-mail
24.04.2008 23:30

Исследование на тему «Электоральная ситуация в Киеве за месяц до внеочередных выборов городской власти» было проведено в период с 19 по 24 апреля 2008 года (полевой этап - с 19 по 21 апреля) Центром социальных технологий «Социополис» по заказу Агенства моделирования ситуаций.

Об'єкт дослідження - дієздатне населення м. Києва віком 18 років і більше, що має право голосу.

Предмет дослідження - електоральні преференції та установки киян щодо основних кандидатів на посаду Київського міського голови та політичних партій і блоків, що сформували виборчі списку на вибори до Київради.

Мета дослідження - визначення електоральних установок і преференцій киян за місяць до дострокових виборів міської влади.

Завдання дослідження:

 1. Оцінити ступінь готовності киян до участі у дострокових виборах київської міської влади.
 2. Побудувати рейтинги претендентів на посаду міського голови м. Києва, які мають найбільші шанси бути обраними.
 3. Побудувати рейтинги політичних партій та блоків, які мають шанс отримати найбільше депутатських місць в Київській міській раді.
 4. Визначити соціально-демографічний портрет потенційного електорату Л.Черновецького, В.Кличка, О.Турчинова, М.Катеринчука, О.Омельченка, В.Горбаля як основних претендентів на посаду Київського міського голови. Визначити соціально-демографічний портрет потенційного електорату основних політичних партій та блоків, які приймають участь в дострокових виборах Київської міської ради.

Метод збору інформації

Як метод збору первинної соціологічної інформації нами було застосоване поквартирне опитування в ході інтерв'ю face-to-face.

Етапи реалізації опитування:

 1. Розробка й пілотаж опитувальника.
 2. Формування вибіркової сукупності.
 3. Проведення польового етапу (інтерв'ю з респондентами).
 4. Контроль роботи інтерв'юерів.
 5. Кодування, введення, логічний контроль і статистична обробка даних.
 6. Узагальнення й аналіз отриманої інформації, підготовка й оформлення звіту.

Розробка й пілотаж опитувальника:

Розробка опитувальника здійснена співробітниками Центру соціальних технологій «Соціополіс» 17 - 18 квітня.

Вибіркова сукупність сформована виходячи із мети та завдань, характеристик об'єкта дослідження. У даному соціологічному дослідженні була використана імовірнісна стратифікована двоступінчаста вибірка із квотним скринінгом на останньому етапі. Обсяг вибірки був визначений відповідно до загальних вимог репрезентативності й завдань подальшого аналізу з урахуванням кількості категорій аналізу. Виходячи з цих вимог, вибіркова сукупність була визначена в обсязі 1200 респондентів.

На основі теоретичної моделі вибіркової сукупності було сформовано 60 маршрутів. Для дотримання принципів імовірнісного відбору інтерв'юери застосовували певний фіксований крок відбору одиниць вибіркової сукупності (за номерами будинків і квартир).

Гранична вибіркова статистична похибка репрезентативності частки біноміальної ознаки не перевищує 2,8% з довірчою ймовірністю 0,95.

Контроль роботи інтерв'юерів проводився 20 - 21 квітня та містив у собі наступні моменти:

 1. контроль щоденників інтерв'юерів, що дозволило простежити правильність дотримання процедури вибірки;
 2. вибірково контролювався факт відвідування інтерв'юером зазначених у щоденнику адрес і якість проведення інтерв'ю.

Бланки Інтерв'ю, які проводилися з порушенням правил проведення опитування, були вилучені з аналізу. Таких анкет виявилося 35 шт. Таким чином обсяг емпіричної вибірки склав 1165 респондентів.

Введення й обробка даних

Введення й подальша обробка первинної соціологічної інформації, що міститься в бланках опитувальників, здійснено за допомогою програмних пакетів ОСА й SPSS 14.0.

Висновки

Емпіричні дані свідчать про високий рівень готовності киян прийняти участь в дострокових виборах керівництва міста. 60% киян вже остаточно визначилися щодо кандидатури мера міста, за яку вони будуть голосувати, в той час як щодо списків політичних партій визначилися трохи більше половини респондентів, 51,4%.

Ті респонденти, хто більш-менш визначився із своїм вибором, мають намір голосувати за Л.Черновецького (30,2%), В.Кличка (17,6%), М.Катеринчука (9,8%), О.Турчинова (9,0) або О.Омельченко (8,2%).

Щодо політичних сил, які обираються до Київради, найбільшою електоральною підтримкою користується Блок Черновецького (20,1% опитаних). 16,4% мають намір підтримати Блок Юлії Тимошенко, 11,9% – Блок Кличка. Трохи більше 10% киян голосуватимуть проти всіх політичних партій, 13,4% не визначились із своїм вибором. В активі Блоку Миколи Катеринчука 6,2% виборців,НУ-НС – всього 4,3%.

Електорат кожного з основних кандидатів має свою соціально-демографічну специфіку. Електоральні поля деяких з них перетинаються. Саме за ці сектори (групи) розгорнеться боротьба протягом найближчого місяця.

В дослідженні були реалізовані всі поставлені завдання. Отже мета – визначення електоральних установок і преференцій киян за місяць до дострокових виборів міської влади – може вважатись досягнутою.

Повний текст звіту в форматі doc