Главная | Новости | Новости, комментарии | Электоральная ситуация в одномандатном избирательном округе № 97 в конце сентяб...

Электоральная ситуация в одномандатном избирательном округе № 97 в конце сентября - начале октября 2012 года

PDF Печать E-mail
10.10.2012 22:00

Центр социальных технологий «Социополис» провел социологическое исследование электоральной ситуации в одномандатном избирательном округе № 97 (центр - г. Бровары) состоянием на конец сентября - началом октября 2012 года. По данным исследования, лидером электоральных симпатий избирателей является представитель партии УДАР Павел Ризаненко, которого большинство опрошенных воспринимает как оппозиционера по отношению к местной и центральной власти.

За даними дослідження, на кінець вересня - початок жовтня 2012 року, розподіл підтримки виборцями кандидатів в народні депутати по виборчому округу № 97 виглядав наступним чином: Різаненко Павло (висунутий партією «УДАР Віталія Кличка») - 23,1% від загальної кількості опитаних, Ратніков Дмитро (самовисування) - 15,0%, Кищук Олег (висунутий ВО "Батьківщина") - 14,8%, Федоренко Сергій (висунутий Партією регіонів) - 11,1%, Іваненко Олег (самовисування) - 5,9%. Не визначились з кандидатом, за якого проголосують на виборах, 18,4% опитаних (табл. 1).

Таблиця 1. Розподіл відповідей на запитання

«Якби Ви брали участь у голосуванні на виборах до Верховної Ради, за кого б Ви проголосували, якби виборчий бюлетень по Вашому округу виглядав таким чином?»,

% від кількості респондентів, які відповіли на запитання

Кандидати

Бровар­ський округ

в цілому

Різаненко Павло Олександрович

(політична партія «УДАР Віталія Кличка»)

23,1

Ратніков Дмитро Геннадійович (самовисування)

15,0

Кищук Олег Євгенович

(Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина")

14,8

Федоренко Сергій Миколайович (Партія регіонів)

11,1

Іваненко Олег Валерійович (самовисування)

5,9

Семеняка Микола Миколайович (самовисування)

3,6

Галицький Володимир Віталійович

(Комуністична партія України)

3,5

Інші кандидати

4,7

Важко відповісти

18,4

Досить важливим критерієм вибору для більшості респондентів є приналежність кандидатів до опозиції. Очевидно, цим зумовлено, що три лідери електорального рейтингу (П.Різаненко, Д.Ратніков і О.Кищук) ведуть передвиборчу кампанію як опозиціонери. Проте серед трьох названих кандидатів найбільша кількість виборців вважає опозиційним до влади Павла Різаненка (37,8% опитаних), тоді як представника ВО «Батьківщина» Олега Кищука - 33,3% опитаних, а самовисуванця і члена Європейської партії Дмитра Ратнікова - лише 22% опитаних (табл. 2).

Таблиця 2. Розподіл відповідей на запитання

«Як Ви вважаєте, хто з цих кандидатів в народні депутати України по Вашому округу є опозиційним до діючої влади? Можна назвати кілька варіантів відповіді»

Кандидати

% від кількості

респондентів, які відповіли

на запитання

Різаненко Павло Олександрович

(висунутий партією «УДАР Віталія Кличка»)

37,9

Кищук Олег Євгенович (висунутий ВО «Батьківщина»)

33,3

Ратніков Дмитро Геннадійович (самовисування)

22,3

Федоренко Сергій Миколайович

(висунутий Партією регіонів)

6,8

Інший кандидат

3,2

Жоден з кандидатів не є опозиційним до діючої влади

10,5

Важко відповісти

20,4

Згідно з даними опитування, найбільша кількість респондентів вважає, що у виборах народного депутата України по одномандатному виборчому округу № 97 переможе Павло Різаненко - такої думки дотримуються 25,5% опитаних. 17,7% опитаних вважають найбільш ймовірною перемогу кандидата від Партії регіонів Сергія Федоренка, 15,7% - Дмитра Ратнікова, а 13,9% - Олега Кищука (табл. 3).

Таблиця 3. Розподіл відповідей на запитання

«Як Ви вважаєте, хто із вказаних кандидатів має найбільші шанси перемогти на виборах народ­ного депутата України у Вашому окрузі?»

Кандидати

% від кількості

респондентів, які відповіли

на запитання

Різаненко Павло Олександрович

(висунутий партією «УДАР Віталія Кличка»)

25,5

Федоренко Сергій Миколайович

(висунутий Партією регіонів)

17,7

Ратніков Дмитро Геннадійович (самовисування)

15,7

Кищук Олег Євгенович (висунутий ВО «Батьківщина»)

13,9

Інший кандидат

4,6

Важко відповісти

22,7

Серед політичних партій у Броварському виборчому окрузі найбільшу підтримку мають партія "УДАР Віталія Кличка" (27,5% від загальної кількості опитаних) та ВО "Батьківщина" (25,2%). За Партію регіонів мають намір віддати свої голоси 13,7% опитаних, за Комуністичну партію України - 5,7%, за ВО «Свобода» - 3,4%, за Партію Наталії Королевської "Україна - Вперед!" - 1,3%. Згідно з даними опитування, 20,5% респондентів ще не визначилися, за яку партію вони проголосують.

Таблиця 4. Розподіл відповідей на запитання

«Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися найближчої неділі і Ви брали участь у голосуванні, за виборчий список якої партії Ви б проголосували?»,

% від кількості респондентів, які відповіли на запитання

Партії

Бровар­ський округ

в цілому

"УДАР Віталія Кличка"

27,5

ВО "Батьківщина"

25,2

Партія регіонів

13,7

Комуністична партія України

5,7

ВО «Свобода»

3,4

Партія Наталії Королевської "Україна - Вперед!"

1,3

Інші партії

2,8

Важко відповісти

20,5

Соціологічне дослідження «Електоральна ситуація в одномандатному виборчому окрузі № 97 (центр - м. Бровари) в кінці вересня - на початку жовтня 2012 року» проведене в період з 26 вересня по 7 жовтня 2012 року (польовий етап - з 27 вересня по 4 жовтня) Центром соціальних технологій «Соціополіс». Загальний обсяг вибірки опитування становив 1000 респондентів. Методологія розрахунку вибірки - пропорційна, стратифікована за міським та сільським населенням, квотна. Як метод збору первинної соціологічної інформації було застосоване вуличне опиту­ван­ня в ході інтерв'ю face-to-face. Опитування проводилося у 17 населених пунктах, що відображають територіальну специфіку виборчому округу № 97. Максимальна статис­тична похибка репрезен­тативності без врахування дизайн-ефекту не перевищує 2,6%.