Головна | Дослідження | Прес-релізи та звіти | Більшість жителів Одеської області не готові терпіти матеріальні труднощі зара...

Більшість жителів Одеської області не готові терпіти матеріальні труднощі заради проведення реформ

PDF Друк e-mail
П'ятниця, 20 листопада 2015, 06:31

Більшість жителів Одеської області не підтримують перспективу подальшого погіршення рівня свого життя заради проведення в країні необхідних реформ.

Про це свідчать результати опитування, проведеного компанією «Соціополіс» в листопаді 2015 року (польовий етап – з 2 по 6 листопада 2015 року).

Майже 60% опитаних жителів Одеської області на запитання, чи згодні вони терпіти певні матеріальні труднощі заради проведення реформ, відповіли негативно. При цьому 43,5% респондентів не згодні на погіршення умов свого життя насамперед у зв’язку з тим, що їхнє матеріальне становище вже тепер є нестерпним, а 15,9% опитаних – у зв’язку з тим, що вони не вірять в успішність проведення реформ.

19,0% опитаних жителів Одещини висловили готовність терпіти погіршення умов життя заради проведення реформ, але нетривалий час (не більше року). Лише 16,5% респондентів відповіли, що вони згодні терпіти матеріальні труднощі стільки, скільки необхідно, якщо реформи дійсно призведуть до покращення ситуації в країні.

Таблиця 1. Розподіл відповідей на запитання
«Проведення реформ в країні може призвести до тимчасового погіршення рівня
життя населення. Чи згодні Ви терпіти певні матеріальні труднощі
заради проведення реформ»?

% від кількості респондентів, які відповіли на питання
 

Варіанти відповіді

Одеська область

Так, я готовий терпіти скільки необхідно, якщо в майбутньому

це призведе до позитивних змін в країні

16,5

Готовий терпіти, але недовго (не більше року)

19,0

Ні, не готовий терпіти, тому що не вірю в успішність реформ

15,9

Не готовий терпіти, тому що мій матеріальний стан вже тепер

є нестерпним  

43,5

Важко відповісти

5,1

 

ris1 ukr

Згідно з результатами опитування, жителі Одеської області неоднозначно ставляться до проведення в Україні реформи адміністративно-територіального устрою, яка, зокрема, передбачає укрупнення сільських і селищних рад. Підтримують зазначену ініціативу 31,3% опитаних (з них повністю підтримують – 18,7%, і скоріше підтримують – 12,6% респондентів), не підтримують – 27,5% опитаних жителів Одещини (в тому числі скоріше не підтримують – 3,5%, і повністю не підтримують – 24,0%). Близько третини опитаних (32,9%) нічого не знають про адміністративно-територіальну реформу, яка відбувається в Україні, а 8,3% респондентів не змогли відповісти на вказане запитання.

Таблиця 2. Розподіл відповідей на запитання
«Як Ви ставитеся до здійснюваної в Україні адміністративно-територіальної
реформи, яка, зокрема, передбачає укрупнення сільських і селищних рад?»,

% від кількості респондентів, які відповіли на запитання

 

Варіанти відповіді

Одеська область

Повністю підтримую

18,7

Скоріше підтримую

12,6

Скоріше не підтримую

3,5

Повністю не підтримую

24,0

Нічого не знаю про цю реформу

32,9

Важко відповісти

8,3

 

ris2 ukr

В ході дослідження методом особистого інтерв’ю було опитано 1200 респондентів – постійних жителів Одеської області віком від 18 років. Теоретична статистична похибка репрезентативності частки ознаки без врахування дизайн-ефекту з довірчою ймовірністю 0,95 не перевищує 2,8%.