Головна | Новини | Новини, коментарі | Високі тарифи - актуальна проблема комунального сектора...

Високі тарифи - актуальна проблема комунального сектора

PDF Друк e-mail
Вівторок, 13 грудня 2011, 09:30

Центром соціальних технологій «Соціополіс» в 2009-2011 рр. був проведений цикл досліджень на тему «Стан житлово-комунального господарства в Україні та перспективи його реформування, на думку жителів міст». Свою думку про це висловив директор Центру соціальних технологій «Соціополіс» Сергій Панченко.

- Основними завданнями циклу досліджень було: з'ясувати ставлення користувачів послуг житлово-комунального господарства до їх якості; визначити найбільш актуальні, на думку місцевих жителів, проблеми ЖКГ; вивчити оцінку реформ в цій галузі серед різних груп користувачів і власників квартир.

Як метод збору первинної соціологічної інформації нами було застосоване вуличне опитування в ході інтерв'ю face-to-face. В ході кожного дослідження було опитано в середньому 2 тис. 400 респондентів. Гранична статистична похибка репрезентативності кожного опитування не перевищує 2% з імовірністю 0,95.

Згідно з результатами досліджень, жителі українських міст, вкрай негативно оцінюють стан справ у житлово-комунальній сфері. Понад 70% опитаних вважають, що якість одержуваних ними житлово-комунальних послуг є поганим чи незадовільним, близько 25% оцінили їх як задовільні і лише менше 5% опитаних - як добрі.

В оцінці жителями міст України найбільш актуальних проблем ЖКГ виділяються дві основні складові - стосовно ціни на житлово-комунальних послуги які надаються і стосовно конкретних проблем окремих галузей ЖКГ. Понад 60% опитаних вважає, що тарифи на послуги ЖКГ є занадто високими, а 31% - що існуючі тарифи не відповідають якості надаваних послуг.

Серед конкретних найбільш хвилюючих проблем комунального сектора, респонденти виділяють «якість водогінної води», «прибирання прибудинкових територій та під'їздів», «вивезення сміття», «опалення та подачу гарячої води», «водопостачання», «перебої з електроенергією». 

Посилання на сайті "Україна комунальна"