СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНА СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ (кінець січня – початок лютого 2021 року)

Дослідницька компанія «Соціополіс» провела опитування громадської думки жителів України.

Опитування було проведене з використанням методу особистого стандартизованого маршрутизованого інтерв’ю face-to-face з 30 січня по 03 лютого 2021 року (польовий етап).

Всього було опитано 1600 зареєстрованих жителів України віком 18 років та більше за винятком жителів Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та окремих районів Донецької та Луганської областей. Вибірка репрезентативна для всього дорослого населення України за ознаками статі, віку і типу населеного пункту (міський населений пункт / село).

Максимальна статистична похибка репрезентативності частки ознаки з довірчою ймовірністю 0,95 не перевищує:

  • 2,5% – для даних, близьких до 50%;
  • 2,1% – для даних, близьких до 25% і 75%;
  • 1,8% – для даних, близьких до 15% і 85%;
  • 1,5% – для даних, близьких до 10% і 90%;
  • 1,1% – для даних, близьких до 5% і 95%.

Згідно з результатами опитування, більшість (68,0%) дорослих жителів України вважають, що ситуація в країні станом на теперішній час розвивається в неправильному напрямку. При цьому, 40,4% респондентів вважають, що ситуація в країні розвивається безумовно в неправильному напрямку, а 27,6% респондентів вважають, що вона розвивається скоріше в неправильному напрямку. Задоволені тим, в якому напрямку розвивається ситуація в Україні, 27,2% респондентів. Серед них 20,9% респондентів вважають, що країна розвивається скоріше в правильному напрямку і лише 6,3% респондентів вважають, що країна станом на теперішній час розвивається безумовно в правильному напрямку.

Згідно з результатами опитування, жителі України в цілому не задоволені діяльністю усіх трьох основних представників центральної влади України – Президента, Голови Верховної Ради і Прем’єр-міністра. Зокрема, діяльністю Президента України Володимира Зеленського не задоволені 59,0% респондентів (в тому числі повністю не задоволені – 37,1% респондентів), а задоволені – 34,5% респондентів (в тому числі повністю задоволені – 15,2% респондентів). Діяльністю Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова не задоволені 47,4% респондентів (в тому числі повністю не задоволені – 30,6% респондентів), а задоволені – 26,3% респондентів (в тому числі повністю задоволені – 9,1% респондентів). Діяльністю Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля не задоволені 57,9% респондентів (в тому числі повністю не задоволені – 44,8% респондентів), а задоволені – 15,7% респондентів (в тому числі повністю задоволені – лише 3,1% респондентів).

Згідно з результатами опитування, станом на кінець січня – початок лютого 2021 року найвищий рівень підтримки виборців серед кандидатів на посаду Президента України має діючий Президент Володимир Зеленський, за якого готові проголосувати 16,1% серед усіх опитаних і 18,4% серед тих респондентів, які взяли б участь у голосуванні на виборах. Основними конкурентами Володимира Зеленського в боротьбі за посаду Президента станом на початок 2021 року є Юрій Бойко (за нього проголосували б 13,6% серед усіх опитаних респондентів і 15,5% серед тих, хто має намір взяти участь в голосуванні) та Петро Порошенко (відповідно 11,3% та 12,9%). Досить високий рівень електоральної підтримки має також Юлія Тимошенко (7,9% серед усіх опитаних і 9,0% серед тих, хто має намір взяти участь у голосуванні). Електоральні рейтинги усіх інших потенційних кандидатів в Президенти України не перевищують 5% від усіх опитаних.

Згідно з результатами опитування, якби вибори до Верховної Ради України проходили в кінці січня – на початку лютого 2021 року, 5%-й прохідний бар’єр подолали б чотири партії: «Опозиційна платформа – За життя» (за вказану партію проголосували б 15,3% серед усіх опитаних та 17,5% респондентів з числа тих, хто має намір взяти участь у голосуванні), «Слуга народу» (відповідно 13,8% і 15,8%), «Європейська Солідарність» (відповідно 11,9% і 13,6%) та «ВО «Батьківщина» (7,0% і 8,0%). Ще цілий ряд партій мають підтримку 3-4% респондентів з числа тих, які прийшли б на виборчі дільниці, проте жодна з цих партій поки-що не має достатньої підтримки для проходження до Верховної Ради.

Згідно з результатами опитування, жителі України скоріше підтримують, ніж не підтримують норму Закону України про те, що всі заклади сфери послуг повинні обслуговувати клієнтів українською мовою, яка почала діяти з 16 січня 2021 року. Підтримують вказану норму закону 57,0% опитаних (в тому числі повністю підтримують – 36,5%), а не підтримують – 37,5% опитаних (в тому числі повністю не підтримують – 23,0%).

Презентацію з результатами опитування можна завантажити тут.

З повагою,
прес-служба Дослідницької
компанії «Соціополіс»
тел. (044) 360-96-49