Як покінчити з прогулами, кнопкодавством та бійками в парламенті. Експерти «Соціополісу» взяли участь у масштабному дослідженні проблем депутатської етики в Україні.

Інститут соціальних технологій «Соціополіс» долучився до створення аналітично-довідкового збірника «Парламентська етика в Україні. Реалії, потреби, перспективи», який виданий за сприяння Міністерства оборони Латвії та за участю Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння і Geneva Centre for the Democratik Control of Armed Forces (DCAF).

Зокрема, директор Інституту Сергій Панченко, керівник політичних програм Ярослав Макітра та очільник відділу аналітики Юрій Фаріон стали авторами аналітичної частини книги.

Вони проаналізували суть поняття «депутатська етика», визначили актуальність проблеми, детально розглянули нормативно-правову базу. Окремо експерти Інституту соціальних технологій «Соціополіс» вивчили роль та значення громадянського суспільства у формуванні норм депутатської етики та механізму забезпечення їх дотримання. Однією з найцікавіших частин дослідження стала оцінка дотримання депутатської етики депутатами Верховної Ради поточного скликання. Зокрема, загальних норм поведінки, дотримання норм регламенту, компетентності та ефективності, недопущення конфлікту інтересів, декларування майна, політичної відповідальності та багатьох інших аспектів. Наостанок аналітики «Соціополісу» визначили основні напрямки удосконалення вітчизняного законодавства в сфері депутатської етики.

Загалом праця «Парламентська етика в Україні. Реалії, потреби, перспективи» чи не вперше розглядає проблему в комплексі, не обмежуючись лише дисциплінарним аспектом. Тому робота буде цікавою народним депутатам України, управлінцям, правознавцям, політичним аналітикам та усім, хто цікавиться суспільно-політичним життям нашої держави.

 

Парламентська етика (pdf)