Транскордонні можливості для малого і середнього бізнесу України та Республіки Білорусь

У Чернігові обговорили перспективи співробітництва малого та середнього бізнесу у прикордонних регіонах України-Білорусі. 28-29 січня відбулось підведення підсумків 14-місячної гранатової програми Європейського Союзу «Активізація малого та середнього бізнесу у прикордонних регіонах України-Білорусі».

Компанія «СОЦІОПОЛІС: Social, Political & Market Research» прийняла активну участь у дослідницько-аналітичній складовій проекту. Отримані результати були презентовані на підсумковій конференції заступником директора «СОЦІОПОЛІС: Social, Political & Market Research» к.соц.н. Сергієм Литвиновим.

Актуальними питаннями розвитку транскордонного співробітництва, на його думку, є :

✔потреби у спрощенні митного контролю,

✔проблеми подолання законодавчих та бюрократичних бар’єрів розвитку транскордонного підприємництва,

✔налагодження системи обміну юридичною та бізнес-інформацією,

Також, Сергій Литвинов окреслив найбільш інвестиційно-привабливі напрямки малого та середнього бізнесу у прикордонних регіонах України і Республіки Білорусь.

Робота конференції засвідчила високий потенціал розвитку партнерських українсько-білоруських відносин, зокрема у сфері транскордонного співробітництва. В рамках проекту проведено 5 міжсекторальних засідань, підписано ряд контрактів, а також Меморандум про партнерство та співробітництво, створено 7 центрів транскордонного співробітництва, залучено 15 локальних консультантів з питань транскордонного співробітництва, започатковано навчальний курс «Аспекти транскордонного співробітництва». Учасники висловили сподівання на подальше партнерство та кооперацію бізнесу і влади прикордонних регіонів України та Білорусі, інституціоналізацію структур, що забезпечують ефективність такої кооперації за принципом «єдиного офісу».

Завантажити презентацію дослідження

З повагою,

прес-служба дослідницької компанії

«СОЦІОПОЛІС: Social, Political & Market Research»

тел. (044) 360-96-49