CУСПІЛЬНО‐ПОЛІТИЧНА СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ЛИСТОПАДА 2019 РОКУ

Дослідницька компанія «Соціополіс» спільно з контакт-центром 2Call провела опитування громадської думки жителів України. Опитування було проведене з використанням методу телефонного інтерв'ю (САТІ) з 20 по 25 листопада 2019 року (польовий етап).

Всього було опитано 1524 зареєстрованих жителів України віком 18 років та більше за винятком жителів Авто­номної Республіки Крим, м. Севастополя та окремих районів Донецької та Луганської областей. Формування вибірки відбувалося з використанням і мобільних, і стаціонарних телефонних номерів.

Теоретична статистична похибка репрезентативності частки ознаки з довірчою ймовірністю 0,95 і без урахування дизайн-ефекту не перевищує для даних в цілому по Україні:

2,5% – для даних, близьких до 50%,

2,2% – для даних, близьких до 25% і 75%,

1,5% – для даних, близьких до 10% і 90%,

1,1% – для даних, близьких до 5% і 95%.

Згідно з результатами проведеного дослідження, серед жителів України немає одностайності стосовно того, в правильному чи неправильному напрямі розвивається держава станом на теперішній час. Майже половина опитаних (48,0%) вважають, що Україна станом на листопад 2019 року розвивається в правильному напрямі (але тільки 19,6% вважають, що вона безумовно розвивається в правильному напрямі). Разом з тим, на думку 34,3% опитаних, Україна станом на теперішній час розвивається в неправильному напрямі, а 17,7% опитаних не змогли відповісти на вказане запитання.

Згідно з результатами проведеного дослідження, близько двох третин (65,9%) опитаних жителів України станом на другу половину листопада 2019 року позитивно оцінюють діяльність Президента України Володимира Зеленського, в тому числі 41,4% респондентів повністю підтримують діяльність Володимира Зеленського, а 24,5% респондентів – скоріше підтримують, ніж не підтримують його діяльність. Не підтримують дії Володимира Зеленського на посаді Президента України близько чверті (24,6%) опитаних жителів України, в тому числі 13,6% респондентів – повністю не підтримують, а 11,0% – скоріше не підтримують, ніж підтримують.

Більшість (59,3%) опитаних жителів України підтримують дії центральної української влади щодо розведення військ в зоні воєнного конфлікту на Донбасі. Не підтримують розведення військ на Донбасі 21,1% опитаних жителів України. Значна кількість респондентів (19,6%) не змогла визначитися зі своєю відповіддю на дане запитання.

Згідно з результатами проведеного дослідження, жителі України в цілому скоріше негативно, ніж позитивно ставляться до прийняття Верховною Радою України в першому читанні законопроекту, згідно з яким в Україні з 1 жовтня 2020 року буде дозволена купівля і продаж земель сільськогосподарського призначення. Підтримують прийняття вказаного закону 35,4% опитаних (серед яких 23,2% – повністю підтримують), а не підтримують – 46,8% опитаних (серед яких 35,2% – повністю не підтримують). Не змогли визначитися зі своїм ставленням до прийняття Верховною Радою України в першому читанні законопроекту про впровадження в Україні вільного обігу сільськогосподарських земель 17,8% опитаних.

Презентацію з результатами опитування можна завантажити тут

З повагою, 

прес-служба дослідницької компанії

 «Соціополіс»

тел. (044) 360-96-49