CУСПІЛЬНО‐ПОЛІТИЧНА СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ЛЮТОГО 2020 РОКУ

Дослідницька компанія «Соціополіс» спільно з контакт-центром 2Call провела опитування громадської думки жителів України. Опитування було проведене з використанням методу телефонного інтерв'ю (САТІ) з 15 по 21 лютого 2020 року (польовий етап).

Всього було опитано 1615 зареєстрованих жителів України віком 18 років та більше за винятком жителів Авто­номної Республіки Крим, м. Севастополя та окремих районів Донецької та Луганської областей. Формування вибірки відбувалося з використанням і мобільних, і стаціонарних телефонних номерів.

Теоретична статистична похибка репрезентативності частки ознаки з довірчою ймовірністю 0,95 і без урахування дизайн-ефекту не перевищує для даних в цілому по Україні:

•          2,4% – для даних, близьких до 50%,

•          2,1% – для даних, близьких до 25% і 75%,

•          1,4% – для даних, близьких до 10% і 90%,

•          1,0% – для даних, близьких до 5% і 95%.

Згідно з результатами проведеного опитування, станом на середину лютого 2019 року серед жителів України зберігається достатньо високий рівень підтримки діяльності Президента України Володимира Зеленського. Позитивно оцінюють роботу Володимира Зеленського на посаді Президента 53,8% опитаних, в тому числі  26,4% респондентів повністю підтримують діяльність Володимира Зеленського, а 27,4% респондентів – скоріше підтримують, ніж не підтримують. Не підтримують дії Володимира Зеленського на посаді Президента України 39,3% опитаних жителів України, в тому числі 24,1% респондентів – повністю не підтримують, а 15,2% – скоріше не підтримують, ніж підтримують. Разом з тим, необхідно відзначити досить значне падіння рівня підтримки діяльності Володимира Зеленського, яке за минулих два місяці (з часу проведення опитування в середині грудня 2019 р.) склало близько 15%.

Оцінка жителями України діяльності Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова є близькою до нейтральної. Повністю підтримують або скоріше підтримують діяльність Дмитра Разумкова 35,2% опитаних, а не підтримують (повністю або скоріше) – 37,6% опитаних. 8,0% респондентів не змогли визначитися зі своєю оцінкою діяльності Дмитра Разумкова, а 19,2% опитаних взагалі нічого не знають про його діяльність.

Згідно з результатами опитування, оцінка жителями України діяльності Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука є переважно негативною. Повністю підтримують або скоріше підтримують його діяльність 25,4% опитаних, а не підтримують (повністю або скоріше) – 53,7% опитаних. 6,6% респондентів не змогли визначитися зі своєю оцінкою діяльності Олексія Гончарука, а 14,3% опитаних взагалі нічого не знають про його діяльність.

Оцінка жителями України діяльності Генерального прокурора Руслана Рябошапки також є переважно негативною. Повністю підтримують або скоріше підтримують його діяльність 14,7% опитаних, а не підтримують (повністю або скоріше) – 43,3% опитаних. Значна кількість респондентів (32,3%) взагалі нічого не знають про діяльність Руслана Рябошапки на посаді Генерального прокурора України.

Згідно з результатами опитування, більшість жителів України негативно оцінюють діяльність колишнього Голови Офісу Президента України Андрія Богдана: не підтримують його діяльність (повністю або скоріше) 47,0% респондентів, а підтримують – майже втричі менше респондентів (17,1%). Значна кількість респондентів нічого не знають про діяльність Андрія Богдана на посаді Голови Офісу Президента України (24,6%) або не змогли визначитися з оцінкою його діяльності (11,3%).

Як свідчать результати опитування, більшість жителів України схвалюють рішення Президента України про звільнення Андрія Богдана з посади Голови Офісу Президента – підтримують таке рішення 48,2% респондентів, а не підтримують – лише 7,1%. Значна кількість респондентів не змогли визначитися зі своїм ставленням до згаданого рішення Президента (26,7%) або взагалі нічого не чули про таке рішення (18,0%).

Згідно з результатами проведеного дослідження, більшість опитаних жителів України негативно оцінюють проект Закону України «Про працю». 45,9% опитаних відповіли, що вони не підтримують вказаний законопроект, тоді як лише 7,1% повністю його підтримують, а 7,2% опитаних підтримують проект Закону України «Про працю», але лише як тимчасовий захід, спрямований на заохочення бізнесу та підвищення продуктивності праці. Значна кількість респондентів (31,2%) взагалі нічого не чула про вказаний законопроект.

Згідно з результатами проведеного опитування, переважна більшість дорослих жителів України (77,3%) негативно оцінюють введення абонплати за доставку та розподіл природного газу і вважають згадану абонплату спекулятивною економічно необґрунтованою корупційною складовою ціни на газ. Лише 5,6% опитаних вважають, що введення абонплати є економічно обґрунтованим і ринковим, а 4,7% опитаних вважають це вимушеною необхідністю, пов’язаною з незадовільним станом газорозподільних мереж, а також з відмовою значної кількості споживачів від використання газу, що робить його централізоване постачання менш економічно вигідним.

 

Презентацію з результатами опитування можна завантажити тут

З повагою,

прес-служба дослідницької компанії

 «Соціополіс»

тел. (044) 360-96-49