ЕЛЕКТОРАЛЬНА СИТУАЦІЯ У МІСТІ ОДЕСІ В КОНТЕКСТІ МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ 2020 РОКУ (середина жовтня 2020 року)

Дослідницька компанія «Соціополіс» провела опитування громадської думки місті Одеса з метою вивчення електоральних вподобань жителів міста на місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня 2020 року.

Опитування було проведене з використанням методу маршрутизованого стандартизованого інтерв'ю face-to-face за місцем постійного проживання респондентів з 15 по 19 жовтня 2020 року (польовий етап).

Всього було опитано 800 зареєстрованих жителів м. Одеса віком від 18 років. Опитування охоплювало всю територію м. Одеси та проводилося по дільницях, межі яких збігалися з межами виборчих дільниць. У межах кожної дільниці опитувалися лише респонденти, зареєстровані в будинках, що входять до складу відповідної виборчої дільниці.

Теоретична статистична похибка репрезентативності частки ознаки з довірчою ймовірністю 0,95 не перевищує:

  • 3,5% – для даних, близьких до 50%;
  • 3,0% – для даних, близьких до 25% і 75%;
  • 2,5% – для даних, близьких до 15% і 75%;
  • 2,1% – для даних, близьких до 10% і 90%;
  • 1,5% – для даних, близьких до 5% і 95%.

1. Згідно з результатами опитування, жителі Одеси в цілому скоріше задоволені, ніж не задоволені тим, в якому напрямку розвивається їхнє місто. 56,2% опитаних вважають, що Одеса в теперішній час розвивається у правильному напрямку. При цьому, на думку 26,0% опитаних, їхнє місто розвивається безумовно в правильному напрямку, а 30,2% опитаних вважають, що їхнє місто розвивається скоріше в правильному напрямку.

37,0% опитаних відповіли, що, на їхню думку, на даний час Одеса розвивається у неправильному напрямку. При цьому, 15,8% опитаних вважають, що їхнє місто розвивається скоріше в неправильному напрямку, а 21,2% – безумовно в неправильному напрямку.

2. Згідно з результатами опитування, явним лідером електоральних симпатій виборців на виборах Одеського міського голови є чинний мер міста Геннадій Труханов (партія «Довіряй ділам»). За вказаного кандидата мають намір проголосувати 37,7% від усіх опитаних і 44,3% опитаних з числа тих, хто планує взяти участь у голосуванні.

Друге місце в електоральному рейтингу кандидатів на посаду Одеського міського голови, зі значним відставанням від лідера, займає Микола Скорик (партія «Опозиційна платформа – За життя»), за якого готові віддати свій голос 10,5% серед усіх опитаних і 12,3% серед тих, хто планує взяти участь у голосуванні. Третє-четверте місця за рівнем підтримки виборцями на виборах Одеського міського голови займають Олег Філімонов (партія «Слуга народу») та Сергій Ківалов («Українська морська партія Сергія Ківалова»). За вказаних кандидатів мають намір проголосувати відповідно 7,9% і 7,1% від усіх опитаних та 9,3% і 8,4% серед тих, хто планує взяти участь у голосуванні.

3. Згідно з результатами опитування, найвищий рівень підтримки виборцями на виборах депутатів Одеської міської ради має партія «Довіряй ділам» (лідер виборчого списку – Геннадій Труханов). За вказану партію мають намір проголосувати 22,9% серед усіх опитаних і 27,0% серед тих, хто планує взяти участь у голосуванні. Друге місце за рівнем електоральної підтримки на виборах в Одеську міську раду займає партія «Опозиційна платформа – За життя» (лідер виборчого списку – Микола Скорик), за яку готові віддати свій голос 17,0% серед усіх опитаних і 20,0% серед тих респондентів, які планують взяти участь в голосуванні. На третьому місці в рейтингу партій на виборах депутатів Одеської міської ради знаходиться партія «Слуга народу» (лідер виборчого списку – Олег Філімонов) (12,5% серед усіх опитаних і 14,7% серед тих, хто планує взяти участь у голосуванні).

З високою ймовірністю прохідний 5%-й бар'єр на виборах до Одеської міської ради можуть подолати також «Партія Шарія» та «Українська морська партія Сергія Ківалова». За вказані партії мають намір проголосувати відповідно 4,8% і 4,3% серед усіх опитаних та відповідно 5,6% і 5,1% серед тих, хто має намір взяти участь у голосуванні. Крім того, не можна виключати можливості проходження в Одеську міську раду партії «Європейська Солідарність», за яку на час проведення опитування планували проголосувати 3,6% від загальної кількості опитаних і 4,2% серед тих, хто має намір взяти участь у голосуванні.

Презентацію з результатами опитування можна завантажити тут.

З повагою,
прес-служба Дослідницької
компанії «Соціополіс»
тел. (044) 360-96-49