ЕЛЕКТОРАЛЬНА СИТУАЦІЯ В МІСТІ КИЄВІ В СЕРЕДИНІ ВЕРЕСНЯ 2019 РОКУ

23.09.2019

Дослідницька компанія «Соціополіс» спільно з контакт-центром 2Call провела опитування дорослих мешканців Києва з метою вивчення електоральних вподобань киян на середину вересня 2019 року. Опитування було проведене з використанням методу телефонного інтерв'ю (САТІ) з 17 по 19 вересня 2019 року (польовий етап).

Всього було опитано 959 зареєстрованих жителів Києва віком 18 років та більше з урахуванням їх статі, віку та району реєстрації (в м. Києві).

Теоретична статистична похибка без врахування дизайн-ефекту з довірчою ймовірністю 0,95 в цілому для міста Києва не перевищує:

- 3,2 % для даних близьких 50%;

- 2,5% для даних близьких 25% та 75%;

- 1,9% для даних близьких 10% та 90%;

- 1,7% для даних близьких 5% та 95%.

Згідно з результатами проведеного дослідження, понад дві третини (68,3%) опитаних виборців міста Києва станом на середину вересня 2019 року позитивно оцінюють діяльність Президента України Володимира Зеленського, в тому числі 46,9% респондентів повністю підтримують діяльність Володимира Зеленського, а 21,4% респондентів – скоріше підтримують, ніж не підтримують його діяльність. Не підтримують дії Володимира Зеленського на посаді Президента України 19,3% опитаних виборців міста Києва, в тому числі 12,4% респондентів – повністю не підтримують, а 6,9% – скоріше не підтримують, ніж підтримують.

Оцінка виборцями міста Києва діяльності Київського міського голови Віталія Кличка є досить неоднозначною. Підтримують його діяльність 42,6% опитаних (в тому числі повністю підтримують – 22,5% респондентів, а скоріше підтримують, ніж не підтримують, – 20,1% респондентів), а не підтримують діяльність Віталія Кличка на посаді Київського міського голови 52,0% опитаних (в тому числі повністю не підтримують – 28,6% респондентів, а скоріше не підтримують, ніж підтримують, – 23,4% респондентів).

Згідно з результатами опитування, якби вибори Київського міського голови проходили в середині вересня 2019 року, жоден із ймовірних кандидатів не набрав би 50% голосів виборців, необхідних для перемоги у першому турі виборів. Серед потенційних кандидатів на посаду Київського міського голови найвищий рівень підтримки виборців станом на середину вересня 2019 року має чинний міський голова Віталій Кличко (партія «УДАР») – за нього висловили готовність проголосувати 23,0% респондентів, які мають намір взяти участь у голосуванні. Друге місце у рейтингу електоральних вподобань киян займає ймовірний кандидат від партії «Слуга народу» Олександр Ткаченко – за нього висловили готовність віддати свій голос 12,9% опитаних з числа тих, хто планує взяти участь у голосуванні. Досить значний рівень електоральної підтримки мають також Сергій Притула (партія «Голос») – 9,4%, Дмитро Гордон (партія «Сила і честь») – 7,8%, Олександр Попов (партія «Опозиційна платформа – За життя») –6,0%, Андрій Іллєнко (партія ВО «Свобода») – 5,6% респондентів з числа тих, хто має намір взяти участь у голосуванні. Крім того, 20,7% опитаних киян ще не визначилися, за кого б вони проголосували у разі проведення найближчим часом виборів Київського міського голови.

Згідно з результатами опитування, якби вибори депутатів Київської міської ради проходили в середині вересня 2019 року, найбільшу кількість голосів виборців набрала би партія «Слуга народу» – за вказану партію та кандидатів від неї висловили намір проголосувати 37,4% опитаних, які планують взяти участь у голосуванні. З високою ймовірністю прохідний 5%‐й бар’єр на виборах до Київради також змогли б подолати партія «Європейська Солідарність» (за вказану партію висловили готовність проголосувати 12,9% респондентів), партія «УДАР Віталія Кличка» (8,3%) та партія «Голос» (7,7%). Досить високі шанси на подолання прохідного бар’єру до Київради мають також партії «Сила і честь», ВО «Свобода», ВО «Батьківщина» та «Опозиційна платформа – За життя».

Презентацію з результатами опитування можна завантажити тут

        З повагою,

прес-служба дослідницької компанії «Соціополіс»

тел. (044) 360-96-49