СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ НАСТРОЇ ЖИТЕЛІВ УКРАЇНИ (СЕРЕДИНА ГРУДНЯ 2019 РОКУ)

Дослідницька компанія «Соціополіс» спільно з контакт-центром 2Call провела опитування громадської думки жителів України. Опитування було проведене з використанням методу телефонного інтерв'ю (САТІ) з 11 по 15 грудня 2019 року (польовий етап).

Всього було опитано 1721 зареєстрованого жителя України віком 18 років та більше за винятком жителів Авто­номної Республіки Крим, м. Севастополя та окремих районів Донецької та Луганської областей. Формування вибірки відбувалося з використанням і мобільних, і стаціонарних телефонних номерів.

Теоретична статистична похибка репрезентативності частки ознаки з довірчою ймовірністю 0,95 і без урахування дизайн-ефекту не перевищує для даних в цілому по Україні:

  • 2,4% – для даних, близьких до 50%,
  • 2,1% – для даних, близьких до 25% і 75%,
  • 1,4% – для даних, близьких до 10% і 90%,
  • 1,0% – для даних, близьких до 5% і 95%.

Як свідчать результати проведеного опитування, станом на середину грудня 2019 року серед жителів України зберігається високий рівень підтримки діяльності Президента України Володимира Зеленського. Позитивно оцінюють роботу Володимира Зеленського на посаді Президента 68,9% опитаних, в тому числі  45,2% респондентів повністю підтримують діяльність Володимира Зеленського, а 23,7% респондентів – скоріше підтримують, ніж не підтримують. Не підтримують дії Володимира Зеленського на посаді Президента України 23,5% опитаних жителів України, в тому числі 13,5% респондентів – повністю не підтримують, а 10,0% – скоріше не підтримують, ніж підтримують.

Згідно з результатами опитування, жителі України переважно позитивно оцінюють діяльність Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова. Повністю підтримують або скоріше підтримують його діяльність 43,8% опитаних, а не підтримують (повністю або скоріше) – 26,3% опитаних. Оцінки Прем’єр-міністра Олексія Гончарука дещо нижчі, але в цілому кількість респондентів, які повністю або скоріше підтримують його діяльність (37,2%) перевищує кількість респондентів, які повністю або скоріше не підтримують його діяльність (30,4%). Необхідно також відзначити наявність значної кількості респондентів, які не визначилися з оцінкою діяльності Дмитра Разумкова (10,1%) та Олексія Гончарука (12,8%) або взагалі нічого не знають про їх діяльність (19,8% опитаних нічого не знають про діяльність Дмитра Разумкова, а 19,6% опитаних – про діяльність Олексія Гончарука).

Більшість (63,0%) дорослих жителів України, за їхніми словами, в цілому знайомі з результатами зустрічі «нормандської четвірки», яка відбулася 9 грудня 2019 року в Парижі. Ще 17,9% опитаних відповіли, що їм дещо відомо про результати цієї зустрічі. Лише 19,1% опитаних відповіли, що їм нічого не відомо про результати зустрічі «нормандської четвірки».

Переважна більшість (68,2%) опитаних з числа тих, хто в цілому знайомий з результатами зустрічі «нормандської четвірки» або дещо знає про цю зустріч, позитивно оцінили результати вказаної зустрічі. Негативну оцінку результатам зустрічі «нормандської четвірки» дали 17,6% опитаних дорослих жителів України.

Згідно з результатами проведеного опитування, більшість дорослих жителів України (60,6%)  негативно ставляться до акцій протесту, які відбулися в біля Офісу Президента України та на Майдані Незалежності напередодні та під час зустрічі в «нормандському форматі». Позитивно ставляться до вказаних акцій 18,6% опитаних. Крім того, 11,2% опитаних не змогли визначитися з відповіддю на вказане запитання, а 9,6% взагалі відповіли, що їм нічого не відомо про такі акції протесту.

Більшість (68,6%) дорослих жителів України позитивно поставилися б до можливого позбавлення депутатської недоторканності колишнього Президента України Петра Порошенка у зв’язку з відкриттям проти нього кримінальних проваджень. Негативно поставилися б до позбавлення Петра Порошенка депутатської недоторканності 18,4% респондентів. Не змогли визначитися з відповіддю на вказане запитання 13,0% респондентів.

Презентацію з результатами опитування можна завантажити тут.

З повагою,

прес-служба дослідницької компанії

 «Соціополіс»

тел. (044) 360-96-49